Landssekretariatet

FBU ForældreLANDSforeningen
Charlottenlund Stationsplads 2
2920 Charlottenlund

sek@fbu.dk (viden og policy)
info@fbu.dk (medlemskab og kurser)
foraeldreifokus@fbu.dk (netværksgrupper for forældre)

Vivi Nielsen
Landssekretær

vivi@fbu.dk

Tlf. 51 80 24 06

Louise Brydov
Socialfaglig konsulent

lobr@fbu.dk

Tlf. 30 80 99 76

Line Høvring
Projektleder - Forældre i Fokus

line@fbu.dk

Tlf. 44 12 94 26

Mira Milling
Projektleder - Forældre i Fokus

mira@fbu.dk

Tlf. 44 12 94 25

Lands- og lokalformænd

Anders Brøndtved
Formand - FBU ForældreLANDSforeningen

formand@fbu.dk

Tlf. 61 33 36 33

Tine Plougheld
Formand - FBU Region Syddanmark

tine@fbu-syd.dk

Tlf. 28 89 04 78

Pia Sørensen
Formand - FBU Region Nordjylland

hjem.116@hotmail.com

Tlf. 28 59 37 47

Kim Hjort Jensen
Formand - FBU Region Midtjylland

khj@fbu.dk

Tlf. 50 32 90 60

Else Karlsson
Formand - FBU Region Sjælland

else@netkarlsson.dk

Tlf. 21 64 95 40 

Else træffes bedst hverdage mellem kl. 8-10 og 16-18. Send evt. en SMS til Else, så ringer hun dig op.

Susanne Munck
Medlemsrepræsentant - FBU Region Hovedstaden

sus.munck@mail.tele.dk

Tlf. 70 27 00 27

Der henvises til landssekretariatet for telefonkontakt vedrørende FBU Region Hovedstaden. Du er velkommen til at sende en mail til Susanne.

Om FBU

FBU ForældreLANDSforeningen er en landsdækkende forældreforening. FBU består af selve landsforeningen samt 5 regionale lokale foreninger.

FBU - LINIEN 70 27 00 27

FBU – LINIEN er en åben, anonym rådgivning for familier, der er i kontakt med de kommunale sociale myndigheder.

Charlottenlund Stationsplads 2
2920 Charlottenlund

Mandag: 10-13  og  16-20
Tirsdag: 10-13
Torsdag: 10-13 og 16-20

Copyright © 2021 – FBU ForældreLANDSforeningen

Copyright © 2021 by AxiomThemes.
All rights reserved.