Landssekretariatet

FBU ForældreLANDSforeningen
Charlottenlund Stationsplads 2
2920 Charlottenlund

sek@fbu.dk (viden og policy)
info@fbu.dk (medlemskab og kurser)


Vivi Nielsen
Landssekretær

vivi@fbu.dk

Tlf. 51 80 24 06


Louise Brydov
Socialfaglig konsulent

lobr@fbu.dk

Tlf. 30 80 99 76


Mathilde Lundberg
Kommunikationsmedarbejder

mathilde@fbu.dk

Tlf. 66 44 56 31
Træffes bedst tirsdage og fredage


Sabina Grith Andersen
Frivilligkoordinator

sabina@fbu.dk

Tlf. 66 44 56 30
Træffes bedst tirsdage fra kl. 10-15 og torsdage kl. 10-12

Lands- og lokalformænd


Anders Brøndtved
Formand - FBU ForældreLANDSforeningen

formand@fbu.dk

Tlf. 61 33 36 33


Tine Plougheld
Formand - FBU Region Syddanmark

tine@fbu.dk

Tlf. 28 89 04 78


FBU Region Nordjylland er aktuelt uden medlemsrepræsentant
- kontakt eventuelt landssekretariatet

info@fbu.dk

Tlf. 70 27 00 27


Louise Bugtrup
Formand - FBU Region Midtjylland

Lokalforeningen: midtjylland@fbu.dk
Personligt til formanden: lbugtrup@fbu.dk

Tlf. 55 20 19 18


Else Karlsson
Formand - FBU Region Sjælland

else@netkarlsson.dk

Tlf. 21 64 95 40 
Else træffes bedst hverdage mellem kl. 8-10 og 16-18. Send evt. en SMS til Else, så ringer hun dig op.


FBU Region Hovedstaden er aktuelt uden en medlemsrepræsentant
- kontakt eventuelt landssekretariatet

hovedstaden@fbu.dk

Tlf. 70 27 00 27

Giv feedback til FBU

FBU er til for sine brugere. Vi kan hele tiden forbedre vores tilbud, og har brug for at vide, hvad brugerne af FBU’s tilbud synes godt om. Har du lyst til at give feedback til FBU? Din feedback er anonym, med mindre du oplyser, hvem du er i feedbackskabelonen. 

Ønsker du at klage til FBU?

Hvis du vil klage over FBU’s udtalelser, medarbejderes opførsel eller råd/vejledning på FBU-LINIEN og FBU Brevkassen, kan du ringe eller skrive en mail eller et almindeligt brev til landssekretær Vivi Nielsen. 

Ønsker du specifikt at klage over din oplevelse af at benytte FBU-LINIEN og FBU Brevkassen henstilles der til, at denne klageformular og vejledning benyttes.

Om FBU

FBU ForældreLANDSforeningen er en landsdækkende forældreforening. FBU består af selve landsforeningen samt 5 regionale lokale foreninger.

FBU - LINIEN 70 27 00 27

FBU – LINIEN er en åben, anonym rådgivning for familier, der er i kontakt med de kommunale sociale myndigheder.

Charlottenlund Stationsplads 2
2920 Charlottenlund

Mandag: 10-13  og  16-20
Tirsdag: 10-13
Torsdag: 10-13 og 16-20

Copyright © 2024 – FBU ForældreLANDSforeningen

Copyright © 2024 by AxiomThemes.
All rights reserved.